Kınama Mesajı
 
Filistin’de aylardır İsrail ordusunun masum insanları adeta yok etmeye yönelik vahşeti devam etmektedir. Filistin'de yaşanan zulme karşı artan tepkiler ise ABD'deki üniversiteleri etkisi altına almıştır. Üniversite öğrencileri yapılan zulümleri barışçıl yöntemle protesto etmekte ve dünya çapında seslerini duyurmaktadır. Eylemler ile çığlıklarını duyurmaya çalışan öğrenciler gözaltına alınmakta, üniversiteler protestoları durdurmak için uzaktan eğitime geçmektedir.  Üniversite öğrencilerinin gösterdiği barışçıl tepkiye karşı gösterilen orantısız tepkiyi temel insan hakları ve akademik özgürlüğe vurulmuş bir darbe olarak kabul ediyor, derin bir üzüntü duyuyor ve şiddetle kınıyoruz.
 
 
Condemnation Letter
 
The Israeli army's brutality to almost destroy innocent people has been going on in Palestine for months. Increasing reactions against the oppression in Palestine have influenced universities in the USA. University students peacefully protest the atrocities committed and make their voices heard around the world. Students who try to make their screams heard through protests are detained, and universities switch to distance education to stop the protests.
We are profoundly saddened and vehemently condemn the disproportionate response to the peaceful demonstrations by university students, which we regard as a violation of academic freedom and fundamental human rights.
 

 

Yayın Tarihi: 29.4.2024
Okunma Sayısı: 1635
Yayınlayan: ISUBU Basın