Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Orman Fakültesi kampüsünde 30 Ocak – 01 Şubat 2024 tarihlerinde Doğa ve Orman Okulu’M eğitimleri planlandı.

Eğitim koordinatörü Dr. Yasin ÜNAL, “Her anın eğitim zamanı ve her yerin eğitim alanı olduğu bir doğa ve orman okulu eğitim yaklaşımında 6-8 yaş çocuklarımızı eğitimin nesnesi olmaktan çıkartıp, öznesi haline getirmeyi hedefliyoruz. Bu hedef doğrultusunda Üniversitemizin öncülüğünde Isparta’mız genç neslini ağaç yaşken eğilir prensibiyle görerek, dokunarak, hissederek, yaşayarak öğrenme modelinde 3 günlük doğa ve orman okulu eğitimi planladık.  Eğitimlere 15-30 çocuğumuzu almayı düşünüyoruz”.

Eğitim koordinatörü ÜNAL, ayrıca, “Eğitimler ISUBÜ Orman Fakültesi kampüsünde gerçekleştirilecektir. Eğitimlerde Doğada drama (Tanışma Çemberi), Doğada Yaşam Sanatı (Su bulma, Ateş yakma, Barınak yapma, Orman Okulu Araç ve Gereç Tanıtımı (Teleskop, Dürbün), Orman Okulunda Kampçılık ve Kamp Teknikleri, Düğüm Teknikleri Atölyesi-Paracord Bileklik, Orman Okulunda Çocuklar İçin Düğüm Teknikleri Atölyesi, Orman Okulunda Sanat- Seramik Atölyesi, Yabanıl Canlıları tanıyalım (Memeliler, Kuşlar, Sürüngenler), Geri Dönüşüm Atölyesi, Doğanın Ritmine Kulak Ver- Müzik Eğitimi gibi birbirinden eşsiz eğitimler yer alacaktır. Eğitimler konusunun uzmanı eğitmenler tarafından uygulamalı tarzda verilecektir’’. Şeklinde devam etti.  

Eğitim koordinatörü ÜNAL, Başvuruların devam ettiğini başvuruların https://forms.gle/gSKnRQURBAjU8Jtd8 adresten yapılabileceğini belirtti.

Yayın Tarihi: 25.1.2024
Okunma Sayısı: 1743
Yayınlayan: ISUBU Basın