ISUBÜ’lü akademisyenin öncülüğünde hazırlanan “Havalimanı Terminallerinin İç Mekan Hava Kalitesi Ölçüm ve Kontrol Otomasyonu Projesi”, ATSO-AOSB Proje Pazarı’nde 3. oldu.

ATSO ve Antalya OSB iş birliğinde, TÜBİTAK, Fraport TAV Antalya ve Antalya Belek Üniversitesi'nin katkıları ile gerçekleştirilen ATSO - Antalya OSB Proje Pazarı’nda ödüller sahiplerini buldu.

Ülkenin her yerinde üretilen teknolojiler ve inovasyona dönük her türlü uygulamanın ilimizde ilk kez sergilendiği ATSO-AOSB Proje Pazarı etkinliğinde, İstanbul, Ankara, Samsun, Niğde, İzmit, Isparta başta olmak üzere 100’e yakın proje başvurusu alınarak, 30 girişimcinin seçildiği etkinlikte, ticarileşme potansiyeli yüksek, üyelerin doğrudan ihtiyacı olan teknolojik uygulamalar prototipleriyle birlikte melek yatırımcılar ve ATSO üyesi iş insanlarıyla buluştu.

Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Öğr. Gör. Ahmet Gürol KALAYCI’nın koordinatörlüğünde, SDÜ Dr. Öğretim Üyesi Ahmet Tokgözlü, Isparta Şehir Hastanesi’nden Uzm. Dr. İsa Gökhan Yalçın’ın birlikte hazırladığı “Havalimanı Terminallerinin İç Mekan Hava Kalitesi Ölçüm ve Kontrol Otomasyonu Projesi”, Havacılık ve Yer Hizmetleri Teknolojileri kategorisinde 3.lüğe layık görüldü. Ödüllerini, ATSO Yönetim Kurulu Üyesi Hatice Öz ve Fraport TAV Antalya Terminal İşletmeleri A.Ş. Genel Müdürü Deniz Varol’un elinden aldılar.

“Fikrini ATSO’ya Taşı, Dünya’ya Açıl” temasıyla bu yıl ilki düzenlenen ATSO - Antalya OSB Proje Pazarı kapsamında düzenlenen törende, ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bahar, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Boğaçhan Göksu, Yönetim Kurulu Üyesi Hatice Öz, Genel Sekreter Av. Aslı Şahin Tekin, Fraport TAV Antalya Terminal A.Ş. Genel Müdürü Deniz Varol, Proje Pazarı Jürileri, Mentörleri ve Ön Değerlendirme Kurulu Üyelerine plaketlerini, kategorilerde dereceye girenlere ödüllerini takdim etti.

 

Yayın Tarihi: 6.3.2024
Okunma Sayısı: 1499
Yayınlayan: ISUBU Basın