Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu’nda çevrimiçi etkinlikler devam ediyor. Düzce Üniversitesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi’nde çalışmalarını yürüten Akademisyen Yönetmen Korhan Topçu film yapımı ve Kültür Bakanlığı destekleri hakkında deneyimlerini paylaşmak üzere Görsel İşitsel Teknikler ve Medya Yapımcılığı Bölümü’ne konuk oldu.

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi, İletişim Fakültesi, Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü’yle, Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu, Görsel İşitsel Teknikler ve Medya Yapımcılığı Bölümü iş birliğinde gerçekleştirilecek etkinlikte ADÜ öğretim üyesi Doç. Dr. Alper Erçetingöz ve ISUBÜ öğretim üyesi Doç. Dr. Mikail Boz moderatörlük yaptılar.

Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte Korhan Topcu, Kültür ve Turizm Bakanlığı Kısa Film Yapım Desteği ve TRT 12 Punto Kısa Film Yapım Ödülü başvuru süreçleri hakkında önemli bilgiler verirken; filminin yapım öncesi, yapım ve sonraki süreçlerinde elde ettiği deneyimleri öğrencilerle paylaştı.

Yayın Tarihi: 8.3.2024
Okunma Sayısı: 714
Yayınlayan: ISUBU Basın