American Society of Civil Engineers (ASCE) tarafından “Concrete Canoe Competition” olarak düzenlenen ve Türkiye ayağı ise İstanbul Teknik Üniversitesi Mühendisliğe Hazırlık Kulübü tarafından 4-5 Mayıs 2024 tarihlerinde İstanbul Teknik Üniversitesi Ayazağa Kampüsünde düzenlenen 2024 Beton Kano Yarışması'nda Teknoloji Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü “VOLKANO” Beton Kano takımı Üniversitemizi temsil etti.

“Volkano” ismi, takımımızın gücünü ve dinamizmini yansıtırken, aynı zamanda Gölcük Volkanına ve kano betonundaki en temel bileşen olan pomzaya atıfta bulundu. Üniversitemiz Teknoloji Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü laboratuvarlarında 6 ayı aşkın bir sürede öğrencilerimiz tarafından üretilen 635 cm uzunluğundaki ve 180 kg ağırlığındaki Beton Kano teknik rapor, sunum ve sportif yarışlarda Üniversitemizi temsil ederek 18 takım arasında 5.’lik derecesini elde etti.

Volkano Takımımızın danışmanlığını Teknoloji Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümünden Prof. Dr. Metin DAVRAZ ve Dr. Öğr. Üyesi Ali Nadi KAPLAN, Senirkent Meslek Yüksekokulundan Öğr. Gör. Yusuf ÖZTÜRK ile SDÜ’den Öğr. Gör. Dr.  Nuri IŞILDAR Yapmıştır. Volkano Beton Kano Takımı ise İnşaat Mühendisliği Anabilim Dalı Lisansütü öğrencilerinden Tayfun ÇELTİK, Bilal Ozan UYDURAN, Gamze ERÖKSÜZ TURAN İnşaat Mühendisliği Lisans öğrencilerinden Esra Nur ÇATALCA, Ömer Faruk AYTEKİN, Kerem YILDIZ ve Makine Mühendisliği Lisans öğrencisi İsmail Tolunay TOMGİŞ olmak üzere 7 kişiden oluştu.

Projede yer alan öğrencilerimizi ve öğretim elemanlarımızı tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

 

 

Yayın Tarihi: 28.5.2024
Okunma Sayısı: 1251
Yayınlayan: ISUBU Basın